Results Summary

Salomon Race 1 Studley Park 2012 - Results Summary

Short Course

Short Course Female Under 20

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Stephanie Baker 3004 0:24:00
2 Jessica Brown 3151 0:24:30
3 Anastasia Korolev 3150 0:26:07

Short Course Female Prime (20-39)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Bronwyn Humphrys 3035 0:19:03
2 Penelope Somers 3067 0:20:14
3 Jennifer Barton 3086 0:22:06

Short Course Female Master (40-49)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Kathryn Maiwald 269 0:23:57
2 Nicole Steyn 3134 0:24:09
3 Jane Webb 3192 0:24:11

Short Course Female Vintage (50-59)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Maria Lissenburg 257 0:26:11
2 Lois Fleming 3091 0:27:25
3 Hilary Davis 112 0:28:52

Short Course Male Under 20

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Nick Sheridan 3145 0:18:33
2 Samuel Stevens 3071 0:20:57
3 Jack Portbury 3055 0:22:28

Short Course Male Prime (20-39)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 David Jimenez 3140 0:18:21
2 Rob Grummitt 3093 0:19:03
3 Liam Brown 3124 0:19:18

Short Course Male Master (40-49)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Cameron Crnogorac 3019 0:19:38
2 Michael Cook 92 0:24:21
3 Kester Brown 3152 0:24:30

Short Course Male Vintage (50-59)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 greg hughes 3170 0:23:46
2 James Bennett 39 0:24:05
3 Michael Waters 443 0:26:23

Long Course

Long Course Female Under 20

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Emily Cust 1046 0:45:48
2 Ally Rose Ogden 1342 0:52:23
3 Susanna Cartwright 71 0:57:08

Long Course Female Prime (20-39)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Rebecca Rosel 377 0:45:33
2 Elizabeh Dornom 1059 0:46:58
3 Wendy McAlpine 505 0:46:59

Long Course Female Master (40-49)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Carolyn Smith 1193 0:47:58
2 Elizabeth Maguire 1260 0:48:34
3 Nicola Dalheim 105 0:50:18

Long Course Female Vintage (50-59)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Jan Ohlsen 328 0:56:59
2 Glenda Jones 231 0:58:45
3 Sue O'Brien 1313 0:59:14

Long Course Female Grand Master (60+)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Bernadette Briglia 56 1:07:52
2 Christine Crombie 97 1:11:39

Long Course Male Under 20

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Daniel Sheridan 518 0:42:28
2 Tristan Lilley-Hale 501 0:49:21
3 Tim Ladner 245 0:50:22

Long Course Male Prime (20-39)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Andrew Mock 1144 0:39:18
2 Jarad Kohlar 1338 0:39:18
3 Daniel Trevena 1212 0:39:21

Long Course Male Master (40-49)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Campbell Maffett 267 0:40:24
2 Damien Pratt 353 0:44:26
3 TONY DINEEN 130 0:45:48

Long Course Male Vintage (50-59)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 ashley bartholomew 34 0:45:26
2 Gary McAllister 504 0:47:36
3 perry birkett 1362 0:48:48

Long Course Male Grand Master (60+)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 John Graham 176 0:48:02
2 bob evans 1370 0:53:59
3 Alan Green 487 0:58:39
For exclusive offers and updates

Sign up to our newsletter

Sign Up

© 2017 Rapid Ascent. All rights reserved.