Results Summary

Salomon Race 1 2011 - Results Summary

Short Course

Short Course Female Under 20

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Kathryn Dawes 1041 0:20:44
2 Kailey Lazaridis 1116 0:38:29

Short Course Female Prime (20-39)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Rebecca Meadley 189 0:23:28
2 Kasia Malarska 176 0:24:09
3 Robyne Clyne 1229 0:24:14

Short Course Female Master (40-49)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Ally Cox 1335 0:24:48
2 Lisa Ellis 97 0:24:50
3 Alexandra Ibanez 127 0:26:42

Short Course Female Vintage (50-59)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 toni powderly 1339 0:31:50
2 maree moloney 1256 0:32:59
3 MARY CATUS-WOOD 1030 0:35:52

Short Course Male Under 20

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Dustin Drever 1049 0:24:07
2 Alexander Stevens 340 0:25:45
3 Samuel Stevens 342 0:25:45

Short Course Male Prime (20-39)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Steve Nichols 1376 0:20:59
2 Shane Warke 1206 0:22:15
3 Hayden Kerr 1247 0:22:40

Short Course Male Master (40-49)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 craig quilty 232 0:21:39
2 David Mullen 197 0:23:44
3 Cam Lake 157 0:24:16

Short Course Male Vintage (50-59)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Christopher King 149 0:24:49
2 Graeme Eddiehausen 1338 0:29:13
3 Ross Campbell 1227 0:31:27

Short Course Male Grand Master (60+)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Ian Hoad 1091 0:36:11

Long Course

Long Course Female Under 20

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Ellen Keillar 1102 1:00:42

Long Course Female Prime (20-39)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Kathryn Ewels 99 0:42:44
2 Melissa Vandewater 280 0:44:07
3 Natasha Key 1104 0:44:28

Long Course Female Master (40-49)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 michelle ruitenbeek 244 0:48:21
2 Bizzy Butterworth 47 0:53:51
3 Helene Dracup 1047 0:54:31

Long Course Female Vintage (50-59)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Anne Kidman 147 0:53:27
2 Kerry Drever 1048 0:57:58
3 Jan Ohlsen 212 0:59:56

Long Course Male Under 20

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Tim Ladner 156 0:46:58

Long Course Male Prime (20-39)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Benjamin Ashkettle 1224 0:37:39
2 Brad Bullock 1323 0:39:02
3 Jason Dalton 1326 0:40:21

Long Course Male Master (40-49)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 John Evans 1060 0:47:04
2 Stefan Kursidim 154 0:47:17
3 stephen oloughlin 329 0:48:01

Long Course Male Vintage (50-59)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 Philip Van Dueren 1314 0:44:20
2 Gary McAllister 1140 0:45:16
3 Philip Moss 195 0:51:48

Long Course Male Grand Master (60+)

Cat
Plc
Name Bib Time
1 John Graham 1334 0:46:58
2 Neil Kinder 148 1:00:23
3 alan henry 1329 1:01:25
For exclusive offers and updates

Sign up to our newsletter

Sign Up

© 2017 Rapid Ascent. All rights reserved.