Results Summary

Anaconda Mini Augusta, WA - Results Summary

Individual

Individual female

Cat
Plc
Name Bib Time Swim Inlet
Paddle
Trail
Run
MTB Coastal
Run
1 Emily Randall 104 2:00:12 0:13:55 0:38:25 0:15:04 0:36:02 0:16:46
2 Paula Armstrong 2 2:02:16 0:15:22 0:39:57 0:15:37 0:33:09 0:18:11
3 Kristie Orchard 96 2:02:45 0:15:23 0:40:07 0:15:06 0:33:44 0:18:25

Individual male

Cat
Plc
Name Bib Time Swim Inlet
Paddle
Trail
Run
MTB Coastal
Run
1 Cameron Macphail 275 1:40:56 0:13:43 0:33:02 0:12:05 0:27:08 0:14:58
2 Steve Harris 237 1:40:59 0:12:22 0:31:24 0:12:46 0:30:27 0:14:00
3 Steven Leung 271 1:49:58 0:14:24 0:36:05 0:13:34 0:30:57 0:14:58

Teams

Female team

Cat
Plc
Name Bib Time Swim Inlet
Paddle
Trail
Run
MTB Coastal
Run
1 Wayward Girls 427 2:08:17 0:15:26 0:39:00 0:18:17 0:35:56 0:19:38
2 Flying 40's 401 2:14:31 0:15:11 0:45:32 0:14:23 0:42:16 0:17:09
3 Thelma & Louise 425 2:16:21 0:20:26 0:39:28 0:18:51 0:36:06 0:21:30

Male team

Cat
Plc
Name Bib Time Swim Inlet
Paddle
Trail
Run
MTB Coastal
Run
1 Skinny and The Greek 446 1:49:59 0:15:21 0:39:12 0:11:39 0:29:37 0:14:10
2 tba@tba.com 447 1:56:45 0:14:57 0:43:10 0:11:19 0:34:15 0:13:04
3 MacK 1 442 2:02:39 0:14:03 0:49:33 0:12:19 0:32:04 0:14:40

Mixed team

Cat
Plc
Name Bib Time Swim Inlet
Paddle
Trail
Run
MTB Coastal
Run
1 Snugz n Sweep 497 1:40:27 1:00:51 0:39:36
2 Phast Physios 491 1:51:07 0:17:06 0:37:42 0:12:16 0:30:15 0:13:48
3 The Whites 514 1:51:41 0:16:06 0:28:01 0:12:30 0:36:40 0:18:24

Leg 1: Swim - 0.6km

female

Gen
Plc
Name Leg time
1 Emily Randall 0:13:55
2 Anna Taylor 0:13:55
3 Georgia Kidman 0:14:21
4 Amy Hooper 0:14:57
5 Alison Edmunds 0:15:11

male

Gen
Plc
Name Leg time
1 Steve Harris 0:12:22
2 Rob Van selm 0:13:02
3 Vince Middleton 0:13:10
4 Joshua Rabjones 0:13:22
5 Rob Innocent 0:13:42

Leg 2: Inlet Paddle - 6.4km

female

Gen
Plc
Name Leg time
1 Julie McDonald 0:33:56
2 Sandi Limon 0:38:16
3 Emily Randall 0:38:25
4 Maxine Fitzpatrick 0:38:25
5 Janette Lawson 0:39:00

male

Gen
Plc
Name Leg time
1 Adam White 0:28:01
2 Steve Harris 0:31:24
3 Cameron Macphail 0:33:02
4 Mark Kershaw 0:35:03
5 Gary Haggarty 0:35:12

Leg 3: Trail Run - 3km

female

Gen
Plc
Name Leg time
1 Wendy White 0:12:30
2 Riley Varnavides 0:13:06
3 Rebecca Bunn 0:13:18
4 Fiona Whelan 0:13:20
5 Jenny Pickering 0:13:20

male

Gen
Plc
Name Leg time
1 Cormac Gallagher 0:10:53
2 Patrick Upton-Davis 0:11:19
3 Mike Hearne 0:11:21
4 Vince Middleton 0:11:35
5 Jamie Athanassiou 0:11:36

Leg 4: Mountain Bike - 11.6km

female

Gen
Plc
Name Leg time
1 Emma Francis 0:31:29
2 Fiona Whelan 0:32:17
3 Cara Van Schalkwyk 0:33:07
4 Paula Armstrong 0:33:09
5 Jenny Pickering 0:33:20

male

Gen
Plc
Name Leg time
1 Cameron Macphail 0:27:08
2 Peter Spencer 0:27:10
3 Ben Lucas 0:27:43
4 Russell Townsend 0:27:53
5 Shane Wode 0:28:03

Leg 5: Coastal Run - 2.7km

female

Gen
Plc
Name Leg time
1 Fiona Whelan 0:15:16
2 Jenny Pickering 0:15:49
3 Riley Varnavides 0:16:08
4 Catherine Swann 0:16:12
5 Rebecca Bunn 0:16:27

male

Gen
Plc
Name Leg time
1 Cormac Gallagher 0:11:52
2 Patrick Upton-Davis 0:13:04
3 Vince Middleton 0:13:16
4 Damian Mann 0:13:48
5 Mike Hearne 0:13:56
For exclusive offers and updates

Sign up to our newsletter

Sign Up

© 2019 Rapid Ascent. All rights reserved.